Wpływ masażu bańką chińską na ciało

01-02-2021

Wpływ masażu bańką chińską na ciało

award

Masaż bańką chińską, czyli terapia próżniowa na świecie stosowana jest z powodzeniem od wielu lat. Na pewno większość z nas pamięta również szklane bańki, które babcie stawiały podczas przeziębień, żeby pozbyć się stanów zapalnych.


Faktycznie dawniej bańki były najczęściej wykorzystywane właśnie do celów typowo leczniczych, lecz w ostatnim czasie weszły już na stałe również do salonów urody. Jak pokazują liczne badania - panie bardzo upodobały sobie masaże antycellulitowe, modelujące oraz liftingujące twarzy z wykorzystaniem właśnie baniek chińskich.Działanie baniek chińskich opiera się na zassaniu fałdu skóry do wewnątrz bańki, dzięki temu uelastycznia się naskórek i pobudzone zostaje krążenie, a co za tym idzie:
- organizm jest mocniej dotleniony i szybciej pozbywa się toksyn (w tym również zakwasów i cieni pod oczami),
- występuje znaczna redukcja widoczności blizn,
- przyspieszone zostają procesy regeneracyjne,
- pobudzony do pracy zostaje układ odpornościowy,
- zachodzi redukcja cellulitu i rozstępów oraz zmarszczek.

 

Aktualnie na rynku mamy wielką różnorodność baniek: od szklanych lekarskich, poprzez gumowe akupunkturowe, aż po silikonowe do masażu twarzy. Każda bańka różni się nieco pod względem budowy i zastosowania, ale mechanizm wytworzenia próżni i zassania jest ten sam.

 

Masaż bańką wykonujemy zawsze w kierunku dosercowym (jedynym wyjątkiem jest twarz, gdzie ruchy kierujemy do najbliższych węzłów chłonnych). Zawsze przed masażem smarujemy oliwką daną partię ciała, na której będziemy pracować, aby nie naciągać zbyt mocno skóry. Bańkę o wcześniej odpowiednio dobranej wielkości zasysamy na skórze i możemy zacząć wykonywać masaż.

 

Warto pamiętać, że po masażu leczniczym bańką mogą pojawić się wybroczyny i nie jest to błąd. Problem pojawia się jeśli wybroczyny powstają po masażu antycellulitowym, wtedy oznacza to, że terapeuta/masażysta źle dobrał wielkość bańki lub zastosował za mocne zassanie. Masaż antycellulitowy jak każdy masaż ma też swoją listę przeciwwskazań do jego wykonania, dlatego ważnym aspektem jest również to, żeby przed zabiegiem upewnić się czy możemy go wykonać.