Korzyści z prowadzenia działalności gospodarczej

16-08-2023

Korzyści z prowadzenia działalności gospodarczej

award

Na pewno nie raz zastanawiasz się nad sposobem podjęcia pracy tj. czy „być na swoim” czy może jednak wybrać opcję pozostania „ na umowie o pracę, na etacie” ? Co może skłonić nas do podjęcia własnej działalności ? Wiele różnych pytań, wątpliwości zaczyna się nasuwać przy podjęciu decyzji o założeniu własnej Firmy. Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie działalności gospodarczej na własny rachunek jest przede wszystkim spełnieniem odnośnie bycia niezależnym, daje możliwość uzyskania dochodów na które pewnie nie moglibyśmy liczyć pracując na etacie, a nawet nie raz na kilku umowach. Prowadzenie działalności gospodarczej jest nie tylko sposobem na podniesienie swojej aktywności na rynku, ale również sposobem na spełnienie własnych oczekiwań, potrzeb, których nie zaspokoją istniejące warunki.
 

 

Obecnie sytuacja na rynku pracy jest trudna, dlatego wielu ludzi zastanawia się nad decyzją otwarcia własnej działalności gospodarczej. Aby podjąć decyzję odnośnie prowadzenia własnej firmy należy przeanalizować wady i zalety prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz określić własne predyspozycje do prowadzenia działalności . Przedsiębiorcy podejmują trud i ryzyko związane z prowadzenie własnej działalności gospodarczej ze względu na ogrom zalet wynikających z prowadzenia własnej Firmy.

 

 

Do głównych atutów prowadzenia własnej działalności gospodarczej z pewnością zaliczyć należy:
 

  • Stworzenie miejsca pracy dla siebie i dla innych ( znajomi, rodzina). Może być to interes długoterminowy, który pozwoli na zapewnienie przyszłości przede wszystkim nam samym.
  • Niezależność i elastyczność w wyborze sposobu wykonywania określonych zadań ,
  • Elastyczny czas pracy- sam jesteś sobie szefem, sam decydujesz o tym ile czasu spędzasz w Firmie,
  • Wysokość dochodów – na początku nie możesz liczyć na wysokie dochody, ale z czasem im bardziej rozwinie się firma, tym większa możliwość osiągniecia wysokich dochodów,
  • Niskie koszty założenia i prowadzenia działalności,

     

Jednak prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko same zalety. Występuje również wady typu większa ilość dokumentacji, tzw. „ papirologia”, konieczność prowadzenia dodatkowej dokumentacji podatkowej, ZUS, podjęcie odpowiedzialności finansowej i prawnej zarówno za siebie jak i za wszystkich pracowników. Jednak wszystkie te elementy są możliwe do realizacji, wszystko zależy od chęci i motywacji by podjąć rozpoczęcie swojej działalności.
 

 

Mając już wiedzę o plusach i wadach prowadzenia działalności i podjęciu decyzji o otwarciu własnej firmy, Zespół REA Sp. z o.o. zaprasza do skorzystania ze szkolenia „ABC Przedsiębiorczości – jak założyć i prowadzić własną Firmę” , na które serdecznie zapraszamy .

 

 

KLIKNIJ I POZNAJ SZCZEGÓŁY SZKOLENIA

 

 

 

Pamiętaj, ze należy rozważyć swoje wszystkie predyspozycje oraz wszystkie za i przeciw i być może okaże się, ze prowadzenie własnej Firmy to najlepsza ścieżka dla Ciebie.